Alternative Finance Forum - 5 października, Warszawa

Już 5 października w Warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się wyjątkowa, międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z alternatywnymi formami finansowania Alternative Finance Forum (AFF). Polski Związek Instytucji Pożyczkowych jest partnerem tego wydarzenia.

Tegoroczne AFF zgromadzi w jednym miejscu przedstawicieli instytucji finansowych, urzędników wysokiego szczebla, organów regulacyjnych oraz badaczy, a także ekspertów w dziedzinie alternatywnych form finansowania.

W czasie szeregu paneli i wystąpień polscy i zagraniczni eksperci będą poruszać tematy związane z innowacyjnymi technologiami finansowymi i alternatywami w dziedzinie finansów społecznych. Dyskusje dotyczyć będą także platform pożyczkowych online dla małego biznesu, crowdfundingu, platform pożyczkowych P2P, pieniędzy wspólnotowych, obligacji społecznych, banków społecznych, finansowania kobiet, rządowych platform wsparcia oraz reform politycznych dotyczących alternatywnych form finansowania.

W mieniu organizatorów konferencji (Fundacji Microfinance Centre i Instytutu Europejskiego Banku Inwestycyjnego) serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana rejestracja>>.

Szczegółowy program AFF oraz informacje organizacyjne znajdują się na stronie wydarzenia>>.

DO ZOBACZENIA!

"Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży" - 19 września, Warszawa

Konferencja, która odbywa się pod patronatem PZIP, skierowana jest do tych, którzy chą się dowiedzieć jakie są najważniejsze elementy budowania świadomej komunikacji z otoczeniem, jakie są krytyczne punkty komunikacyjne, jakie są nowe zasady przetwarzania danych osobowych w dystrybucji ubezpieczeń. Na te i wiele innych pytań podczas konferencji odpowiedzą zaproszeni eksperci:  

 • Izabela Ścibior - Włodek - Główny Specjalista ds. oceny ryzyka ubezpieczeniowego SIGNAL IDUNA Życie Polska
 • Bogdan Tomaszewski - Product Manager, Citi Handlowy
 • dr Zbigniew Długosz - radca prawny, dLK Korus Okoń Radcowie Prawni sp.p.
 • Jarosław Ryba - Prezes Zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych
 • Michał Jakubowski – Dyrektor Klienta Korporacyjnego, Nationale – Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
 • Piotr Siekański - e-Commerce Project Manager, Pełnomocnik Zarządu, Ubezpieczenia online.pl

WSTĘP NA KONFERENCJĘ JEST WOLNY
wymagana rejestracja->>

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli:  instytucji finansowych/doradztwa finansowego, towarzystw/agencji ubezpieczeniowych.

Każdy z uczestników otrzyma: materiały konferencyjne, dostęp do prezentacji oraz imienny certyfikat poświadczający uczestnictwo w konferencji.

Miejsce: Golden Floor Tower, ul.Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Czas trwania: 09.30-14.30
Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie organizatora

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

PZIP zaprasza na konferencję: "Nowe przepisy o ochronie danych osobowych - istotne wyzwania dla polskich przedsiębiorców w 2018 roku" 

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych serdecznie zaprasza do udziału w konferencji pt. Nowe przepisy o ochronie danych osobowych - istotne wyzwanie dla polskich przedsiębiorców w 2018 roku, która odbędzie się 19 września br. w Hotelu Sheraton w Warszawie.

Opublikowany 14 września projekt nowej ustawy>> pod względem liczby zmienianych ustaw sektorowych jest jednym z największych w Polsce w ciągu ostatnich lat (dokonuje on zmian w 133 ustawach). Polska stała się pierwszym państwem w UE, która zmienia w tym zakresie niemal cały krajowy system prawny. 

Zmiany będą dotyczyły wszystkich firm, podmiotów i instytucji będących w posiadaniu i przetwarzających dane osobowe. Zdaniem ekspertów to jeden z największych projektów legislacyjnych od lat - jeśli chodzi o skalę oraz koszty po stronie przedsiębiorstw.

Podczas konferencji projekt nowej ustawy>> zostanie omówiony w gronie wybitnych ekspertów wspólnie z przedstawicielami administracji publicznej - twórcami tej ustawy. Założeniem organizatorów konferencji jest pogłębiona dyskusja na temat praktycznych aspektów nadchodzących zmian.

Udział w konferencji potwierdzili: 

 • dr Maciej Kawecki, Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji
 • Piotr Drobek, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej Biura GIODO
 • dr Arwid Mednis, radca prawny
 • dr Grzegorz Sibiga, Instytut Nauk Prawnych PAN
 • dr Bartosz Opaliński, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • prof. nadzw. dr hab. Maciej Rogalski

Szczegółowe informacje dotyczące programu konferencji oraz warunki uczestnictwa znajdunją się na stronie organizatora. 

Zachęcamy do udziału!

Specjalna zniżka dla członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych
Dla członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych organizator przygotował specjalną cenę za udział w konferencji w wysokości 800 zł brutto (cena regularna 1200 zł). 
Zainteresowane firmy członkowskie prosimy o przesyłanie mailowych zgłoszeń na adres: biuro@pzip.pl