Spotkanie z Jarosławem Królem - Prezesem Fundacji MERCATUS ET CIVIS

P1010754.jpg

12 października 2017 roku odbyło się spotkanie Jarosława Króla – Prezesa Zarządu Fundacji „MERCATUS ET CIVIS” z przedstawicielami przedsiębiorców zrzeszonych w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych.

P1010738.jpg

Podczas spotkania poruszono temat postrzegania branży pożyczkowej przez regulatorów na przestrzeni ostatnich lat, a także zmiany w regulacjach kredytu konsumenckiego i ich wpływ na działalność instytucji pożyczkowych.

Misją Fundacji „MERCATUS ET CIVIS” jest wspieranie reguł funkcjonowania uczciwego rynku ze świadomymi uczestnikami gry rynkowej znającymi zarówno swoje prawa jak i obowiązki, ich edukacja, konieczna pomoc, a także wspieranie potrzebujących obywateli funkcjonujcych w sferze gospodarczej i społecznej, mogących oczekiwać od władzy publicznej stanowienia przejrzystych i sprawiedliwych regulacji prawnych, powstałych w toku otwartego i sprawnego procesu legislacyjnego.

Więcej informacji o Fundacji na stronie www.mercatusetcivis.pl

Kongres Bankowości Detalicznej, 22-23 listopada, Warszawa

Zbliża się największe w Polsce cykliczne forum dyskusyjne przedstawicieli banków, regulatorów, doradców i ekspertów z zakresu bankowości detalicznej.
Kongres Bankowości Detalicznej od dziewięciu lat stanowikluczową platformę wymiany myśli i doświadczeń dla ponad 450 uczestników. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Promeritum. 

Kongres skupia się na wyzwaniach sektora, identyfikuje problemy i proponuje rozwiązania stymulujące rozwój i zwiększające jego bezpieczeństwo. Jest on częścią Europejskiego Kongresu Finansowego, otwartej debaty o bezpieczeństwie finansowym i zrównoważonym rozwoju Europy i Polski.

Program Kongresu tworzony jest przez Radę Programową, której przewodniczy Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego

DEBATY X KONGRESU BANKOWOŚCI DETALICZNEJ:

 • Polscy giganci bankowości detalicznej - wyzwania przyszłości           
  debata prezesów największych polskich banków
 • Instytucje finansowe a działania antyfraudowe
 • Bank 4.0 – usługi bankowe wszędzie tylko nie w banku                                                                                                gość specjalny: Brett King
 • Nowa era bankowości cyfrowej
 • PSD2 – krajobraz na miesiąc przed
 • Cyberprzestępczość zagrożeniem dla nowoczesnej bankowości - prawda czy fałsz?
 • Banki kontra firmy technologiczne - walka na śmierć i życie

Gościem specjalnym Kongresu jest Brett King, autor bestsellerowych publikacji, który uzyskał tytuł „Innowatora Roku 2012” przyznawany przez magazyn „American Banker” („Bank Technology News”). Od 2010 roku wydał pięć światowych bestsellerów, w tym „Bank 2.0”, „Branch Today – Gone Tomorrow”, „Bank 3.0", „Breaking Banks” oraz najnowszą pozycję zatytułowaną „Augumented”. Książki jego autorstwa znalazły się na szczycie rankingów publikacji o tematyce bankowej w osiemnastu krajach i zostały przetłumaczone na dziewięć języków.

Więcej informacji oraz rejestracja: www.kbd.projektekf.pl

Loan Magazine Awards po raz trzeci!

Gala Loan Magazine Awards gromadzi co roku wielu przedsiębiorców, ale przede wszystkim wiele osób blisko związanych z polskim rynkiem finansowym. Jeszcze nie tak dawno mieliśmy okazję poznać laureatów Loan Magazine Awards 2016, a już dziś mamy możliwość wpisania w kalendarz nowej daty kolejnej edycji tego wydarzenia: 
8 lutego 2018 r., Hotel Ibis Style we Wrocławiu.

Jak co roku, podczas wydarzenia będziemy świadkami wyróżnień uświetnionych wręczeniem kryształowych statuetek w kilkunastu kategoriach:

 • Partner Sprzedaży
 • Partner Sprzedaży Online
 • Partner Windykacji
 • Organizacja Wspomagająca
 • Mikropożyczka Roku
 • Pożyczka Ratalna Roku
 • Biznesowa Pożyczka Roku
 • Marka Roku
 • PR Manager Roku
 • Marketing Manager Roku
 • Kobieta Roku
 • Człowiek Roku
 • Społecznie Odpowiedzialni 2017
 • Technologiczne Rozwiązanie Roku FINTECH

Tradycyjnie całą Galę uświetni występ gościa specjalnego. Jak co roku podczas Gali odbędzie się również licytacja na rzecz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Żeby pokazać rangę wydarzenia organizator przytacza liczby z poprzednich edycji, podczas których 300 gości miało możliwość poznać 137 nominowanych w 20 kategoriach, w których najlepszym wręczono 33 statuetki. Szczodrość uczestników podczas licytacji pozwoliła przekazać na cele charytatywne 123 200 złotych.

Cała afiliacja w jednym miejscu - Targi ProAffiliate już 16 października w Warszawie

proaffiliate-logo.jpg

W jednym miejscu spotkają się wydawcy, reklamodawcy i przedstawiciele najlepszych sieci afiliacyjnych w Polsce. Część konferencyjna to możliwość posłuchania ekspertów z branży i uzyskania informacji o najnowszych trendach, regulacjach i zmianach, jakie czekają ten rynek. Część targowa to okazja do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami sieci afiliacyjnych oraz innych firm usługowych. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali również Networking After Party w hotelowym Aviator Bar&Lounge, który będzie doskonałą okazją do rozmów w mniej formalnej atmosferze.

Konferencja i targi ProAffiliate dedykowane przedstawicielom branży marketingu afiliacyjnego odbędą się 16 października 2017 w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

Koszt biletu wynosi jedyne 100 zł od Uczestnika.
Program oraz wszystkie szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie www.proaffiliate.pl

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych jest partnerem wydarzenia. Zachęcamy do udziału!