Członkowie Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych reprezentują blisko 80 proc. rynku pożyczek pozabankowych udzielanych przez internet w Polsce. Najważniejszym kryterium przy doborze członków, jest konieczność spełniania najwyższych standardów biznesowych i etycznych sprawdzanych w ramach kilkuetapowej weryfikacji kandydata. Zgłoszenia kandydatur Firm Pożyczkowych do Związku przyjmujemy pod adresem e-mail: kontakt@zfp.org.pl - sprawdź warunki członkostwa.

Członkowie Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych:

Net Credit działa na rynku polskim od grudnia 2011 roku. Swoją działalność prowadzi również na terenie Łotwy, Rosji oraz Czech. Firma oferuje pożyczki krótkoterminowe na okres od 1 do 30 dni oraz ratalne od 1 do 24 miesięcy, pierwsza w kwocie od 150 zł do 1000 zł, następne nawet do 5000 zł. Net Credit udziela szybkich pożyczek osobom prywatnym mieszkającym na terenie Polski, w wieku od 20 do 70 lat.


Vivus jest liderem rynku pożyczek internetowych oraz sektora fintech w Polsce. Firma przeprowadziła rewolucję w branży consumer finance. Jest także przykładem jak w branży fintech rozwinąć się od startupu do dochodowej organizacji. W 2012 roku Vivus uruchomił sprzedaż pożyczek online na rynku polskim. Vivus jest regularnym laureatem wielu nagród w zakresie obsługi klienta. Firma zatrudnia obecnie ponad 300 pracowników, w ciągu pierwszych trzech lat swojej działalności zdobyła ponad milion klientów.


SMS365 od 2009 roku zajmuje się udzielaniem pożyczek pozabankowych na terenie całej Polski. Jest jednym z prekursorów tego typu działalności na rynku polskim. Pożyczka jest udzielana w krótkim terminie, na odległość, nie wymaga przedstawiania dokumentów ani dodatkowego zabezpieczenia. Do tej pory z usług firmy skorzystało ok. 300 tys. osób, z tego ponad 70 proc. to klienci powracający. Firma została nominowana do nagrody Przyjazna Pożyczka 2012.


Creamfinance Poland Sp. z o.o., firma udzielająca pożyczek przez Internet, będąca częścią międzynarodowej Grupy Creamfinance oferującej swoje usługi na terenie Europy oraz w Meksyku. Na polskim rynku działa od 2013 roku pod markami: LendOn.pl, extraportfel, efino. W swoje ofercie posiada zarówno pożyczki krótkoterminowe, na okres do 45 dni, jak również ratalne w kwocie do 5000 zł.  Motto firmy to "we make money available". W kontaktach z klientami Creamfinance stawia na elastyczność i najwyższe standardy obsługi.
Firmą kieruje Adam Dąbrowski, uprzednio pracujący w sektorze bankowym oraz w jednym z warszawskich domów maklerskich.


VIA SMS należy do Via SMS Group – dynamicznie rozwijającej się od 2009 roku łotewskiej grupy finansowej, która działa na terenie 7 krajów europejskich i posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym. Firma udziela prywatnych, krótkoterminowych pożyczek, maksymalnie do 3 000 zł z terminem spłaty do 30 dni. W roku 2012 VIA SMS otrzymała wyróżnienie „Symbol 2012” w kategorii przyjazna pożyczka.


MiniCredit prowadzi działalność na rynku Polskim od czerwca 2011 r. Poza Polską organizacja działa również w innych krajach Unii Europejskiej oraz w Gruzji. Firma odpowiada na zapotrzebowanie Klientów, którzy oczekują szybkiego uzupełnienia niedoboru gotówki i oferuje krótkoterminowe pożyczki bez zbędnych formalności. Cały proces udzielania pożyczek przeprowadzany jest przez Internet w oparciu o najwyższe standardy obsługi Klienta.


GetBucks.com to instytucja finansowa należący do grupy MyBucks, notowanej na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie. Grupa działa w 15 krajach świata, na 3 kontynentach: Europa, Afryka oraz Australia. Działalność prowadzi od roku 2011 i dotychczas obsłużyła ponad półtorej miliona klientów. W Europie GetBucks.com oferuje swoje produkty w Hiszpanii i Polsce, a cały proces odbywa się w 100% online, poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną.


Właścicielem chwilowkomat.pl jest Primus Finance Sp. z o.o. będąca pośrednikiem pożyczkowym. Chwilowkomat.pl specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek do 4 000 zł na 7, 14, 21 lub 30 dni. Dzięki temu Klienci mogą wybrać pożyczkę dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb bez zaświadczeń i do tego 100% online.


Marka Monedo Now działa na rynku od 2016  roku. Jest częścią niemieckiej grupy Kreditech i specjalizuje się w pożyczkach ratalnych na maksymalny okres 24 miesięcy. Model scoringowy tej firmy bazuje na Big Data i analizuje ponad 10 tysięcy punktów. Firma podkreśla, że jest odpowiedzialnym pożyczkodawcą a główne zalety oferty to konkurencyjna cena, szybka decyzja i wygodne raty.


ModnaPożyczka działa na polskim rynku od 2015r. Klientem firmy może zostać osoba, która posiada polskie obywatelstwo, ukończyła 21 lat, nie jest wpisana do rejestrów dłużników KRD oraz ERIF oraz nie posiada nieuregulowanych zobowiązań w innych instytucjach pożyczkowych. Pożyczkodawca oferuje swoim klientom pierwszą pożyczkę gratis do 500zł. Za pośrednictwem ModnaPożyczka.pl konsumenci mają możliwość złożenia wniosku pożyczkowego w Mała Pożyczka Sp. z o.o. Produkty finansowe Małej Pożyczki oferowane są również na Łotwie, Litwie oraz w Czech.


Kobietazkasa.pl należy do Friendly Finance, oferta skierowana jest do kobiet, które potrzebują od 100 zł do 1000 zł. Klientki Kobietazkasa.pl pożyczają gotówkę na okres od 7 do 31 dni, która wpływa na ich konta niezwłocznie po zatwierdzeniu decyzji. Firma posiada doświadczenie z krajów skandynawskich i z rynków Europy Środkowej.


INCREDIT zajmuje się udzielaniem pożyczek w kwotach od 500 zł do 5000 zł na okres od 1 do 24 miesięcy, z możliwością przedłużenia terminu spłaty. Pożyczki przeznaczone są dla osób prywatnych, które znalazły się w nagłej potrzebie finansowej na pokrycie niespodziewanych wydatków. Pożyczkę można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Marka należy do NetCredit Group.


Marka ŁatwyKredyt.pl należy do Międzynarodowego Koncernu Lateko Lizings S.A. pochodzącego z Łotwy. Na Polskim rynku firma działa od 2012 roku. ŁatwyKredyt.pl specjalizuje się w pożyczkach krótkoterminowych od 100 zł do 3000 zł na maksymalny okres 30 dni. Pożyczki udzielane są osobom od 20 do 70 roku życia. Proces przyznawania pożyczki jest wygodny oraz przejrzysty dla wszystkich Klientów.


Marka banknot.pl jest zarejestrowanym znakiem towarowym Yes Finance S.A. Banknot.pl specjalizuje się w udzielaniu pożyczek w formie odnawialnej linii do 5000 zł. Odnawialna Linia Pożyczkowa banknot.pl jest unikalnym rozwiązaniem pozwalającym Klientowi na stały dostęp do środków: Klient ma ciągły dostęp do pieniędzy, a koszt ponosi jedynie za te dni, w których rzeczywiście korzysta z przyznanych środków.


Zaplo.pl należy do międzynarodowego holdingu 4finance, oprócz Polski firma obecna jest w siedemnastu innych państwach, m.in. USA, Kanadzie, Danii, Szwecji, Hiszpanii oraz Czechach. Z pożyczek mogą korzystać osoby w wieku od 21 lat do 70 lat, które potrzebują od 1 000 zł do 10 000 zł. Klienci Zaplo.pl mogą pożyczyć gotówkę na okres od 3 miesięcy do 36 miesięcy, natomiast pieniądze są dostarczane na konto pożyczkobiorcy niezwłocznie po wydaniu przez Zaplo Sp. z o.o. pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. By wnioskować o pożyczkę w Zaplo.pl nie są potrzebne żadne zaświadczenia o dochodach.


Retino.pl to nowa marka pożyczek przez Internet w ofercie Creamfinance Poland Sp. z o.o.
Retino.pl oferuje pożyczki ratalne w kwocie do 4000 zł na okres do 12 miesięcy z możliwością przedłużenia terminu spłaty każdej z rat pożyczki. Dla nowych Klientów wartość pierwszej pożyczki to maksymalnie 1400 zł. Aby ubiegać się o pożyczkę w Retino.pl wystarczy być obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej, w wieku od 23 do 65 lat, posiadać dowód osobisty oraz własny rachunek bankowy, jak również być użytkownikiem sieci komórkowej. Decyzja o przyznaniu pożyczki wydawana jest bardzo szybko, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia pieniądze są niezwłocznie przekazywane na konto wnioskującego. 


SMARTpożyczka to młody, dynamicznie rozwijający się serwis. Pomimo, iż na polskim rynku istnieje od czerwca 2014r. już zdołał zyskać stałe grono lojalnych klientów. Firma specjalizuje sie w udzielaniu szybkich pożyczek przez Internet lub SMS. Minimum formalności pozwala uzyskać pożyczkę do 2500 zł z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Klientami są głównie ludzie młodzi, dlatego wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom stworzono mobilną wersję strony. Przy jej pomocy bez problemu można ubiegać się o pożyczkę przez komórkę lub tablet. Firma gwarantuje anonimowość, bezpieczeństwo przechowywanych danych i niezmienność warunków umowy. Pierwsza pożyczka do 30 dni jest całkowicie za 0 zł.


Credit.pl obecny na polskim rynku od 2015 roku, należący do Nordecum Sp. z o.o. oferuje swoim klientom możliwość zaciągnięcia pożyczki od 100 do 3 000 zł. Wnioskować o pożyczkę mogą osoby, które ukończyły 20 rok życia. Po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej pieniądze pływają na konto pożyczkobiorcy  po kilku minutach. 


Polożyczka.pl to marka krótkoterminowych pożyczek oferowanych przez Grupę Finansową Solven, działającą w całości w oparciu o polski kapitał. Serwis oferuje krótkoterminowe pożyczki w wysokości od 100 do 5.000 zł na okres do 30 dni. Swoją ofertę firma kieruje do osób młodych i energicznych. Stylistyka serwisu utrzymana jest w konwencji disco, co ma podkreślać wartości takie jak proste i czytelne zasady i zrozumienie potrzeb osób młodych. Pełny proces udzielania pożyczki odbywa się on-line.


Solven.pl należy do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością SOLVEN Finance, pod którym udziela pożyczek ratalnych od 1 do 18 miesięcy w przedziale 300-5000zł. Spółka posiada w 100% Polskie korzenie wywodzące się z Pomorza Zachodniego. Na rynku działa od 2016 roku, stawiając przede wszystkim nowoczesne rozwiązania na pierwszym miejscu. Solven.pl ceni sobie odpowiedzialnych pożyczkobiorców. 


Pożyczkaplus.pl jest częścią międzynarodowej spółki Mała Pożyczka Sp. z o.o. działającej na terenie 4 państw z siedzibą na Litwie. Początki jej działalności sięgają 2010 r. Firma udziela pożyczek on-line do 4000 zł na 15, 30, a nawet 45 dni. To co wyróżnia firmę na rynku to unikalny program lojalnościowy pozwalający na wielokrotne pożyczanie za 0 zł – każda co 5 pożyczka do 1000 zł jest za 0 zł. Firma przyjaźnie podchodzi także do kwestii spłaty pożyczki. Oferuje możliwość przedłużenia terminu spłaty dowolną ilość razy, przewiduje rozłożenie spłaty na raty oraz nie nalicza odsetek do 2 dni po terminie.


Creamfinance Poland Sp. z o.o. wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientek stworzyło markę skierowaną głównie do nich. Extraportfel.pl oferuje wnioskującym klientkom pożyczkę do 3500 zł na okres do 45 dni, przy czym pierwsza pożyczka to aż 1400 zł za 0 zł. Decyzja o przyznaniu pożyczki wydawana jest bardzo szybko, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia pieniądze są niezwłocznie przekazywane na konto klientki.


moneyman logo.jpg

MoneyMan.pl weszło na polski rynek w grudniu 2015 roku. Należy do międzynarodowej grupy ID Finance, która oprócz Polski obecna jest w sześciu innych państwach: Hiszpanii, Brazylii, Gruzji, Kazachstanie, Białorusi i Rosji. Z pożyczek mogą korzystać osoby od 18. roku życia, które potrzebują pożyczki od 100 zł do 5 000 zł. Nowi klienci mogą pożyczyć do 1500 zł na okres od 5 do 61 dni, natomiast stali klienci mogą pożyczyć nawet 5000 zł na 6 miesięcy. Pieniądze są dostarczane na konto pożyczkobiorcy niezwłocznie od momentu wydania pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.


Firma Credissiomo od 2007 roku działa na rynku bułgarskim, od 2013 roku całkowicie on-line, dzięki czemu stała się jedną z pierwszych tak nowoczesnych firm pożyczkowych w Bułgarii. Firma przywiązuje bardzo dużą wagę do jakości obsługi oraz przestrzegania zasad etyki. Bardzo ważne w Credissimo są jasne, przejrzyste i zrozumiałe dla klienta warunki udzielania pożyczek. Do 2014 roku Credissimo obsłużyło ponad 200 000 zadowolonych osób.


Credit Star jest międzynarodową grupą finansową działającą od 2006 roku. Firma oferuje wygodne, elastyczne i zrozumiałe produkty finansowe. Oferuje krótkoterminowe pożyczki na okres od 5 do 30 dni bez ubezpieczenia w ramach prostej i szybkiej procedury składania wniosków. Osoba zaciągająca pożyczkę po raz pierwszy może ubiegać się maksymalnie o 1 500 zł, ale klient spłacający pożyczkę w terminie może zwiększyć limit pożyczkowy do wysokości 5 000 zł.


Miloan to międzynarodowa firma finansowa oferująca pożyczki krótkoterminowe dla klientów indywidualnych. Miloan przykłada dużą wagę do komfortu i bezpieczeństwa klientów, dlatego w serwisie miloan.pl dostępne są wzory obowiązujących umów i regulaminów, aby każdy mógł się z nimi dokładnie zapoznać przed podjęciem decyzji o pożyczce. Zawsze widoczne są tabele opłat i nie ulegają one zmianom na poszczególnych etapach transakcji. W jasny i przejrzysty sposób klient jest informowany o warunkach pożyczki Miloan i konsekwencjach związanych z nieterminową spłatą.


150X150 1.png

Easy Money działa na polskim rynku od 2017 roku i oferuje swoim klientom pożyczki ratalne od 500 zł do 10 000 zł na maksymalny okres 30 miesięcy. Firma posiada długoletnie doświadczenie w branży pożyczek konsumenckich i z poręczycielem na rynku Korei Południowej. W krótkim czasie firma planuje rozszerzyć swoją ofertę produktową, docierając do tych klientów, którzy potrzebują poprawić swoją sytuację finansową.


Kuki.pl to firma, która od czerwca 2017 roku rozpoczęła działalność na rynku firm sektora pożyczkowego. Nowoczesne systemy, prosty wniosek oraz szybkie procesy pozwalają Klientom Kuki.pl w krótkim czasie na otrzymanie wnioskowanej pożyczki wprost na swoje konto. Nowi Klienci Kuki.pl mogą pożyczyć nawet 3000 zł na 30 dni w ramach pierwszej pożyczki, która przy terminowej spłacie będzie bezpłatna. Natomiast Klienci, którzy już posiadali pożyczkę Kuki.pl mogą wnioskować o pożyczki do 8000 zł.


Członkowie Wspierający Związku Firm Pożyczkowych:

Rejestr Firm Pożyczkowych jest bazą jawnych i publicznie dostępnych danych na temat przedsiębiorców prowadzących działalność pożyczkową na rzecz konsumentów. Rejestr działa w formie elektronicznej bazy danych z dostępem za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej. Rejestr jest przeznaczony dla konsumentów i umożliwia wyszukanie i sprawdzenie danych rejestrowych największych firm pożyczkowych, których sprzedaż odpowiada za ponad 95% pokrycia rynku.


Affiliate44 to sieć afiliacyjna stworzona wyłącznie na potrzeby branży finansowej. W celu zapewnienia najwyższej jakości ruchu firma koncentruje się przede wszystkim na obsłudze firm z branży pożyczkowej. Affiliate44 systematycznie sprawdza sposoby promocji usług klientów przez wydawców. Dzięki temu publikowane treści są wolne od błędów, aktualne i jakościowe. Nieustanne poszerzanie wiedzy o branży pożyczkowej sprawia, iż firma jest przygotowana na nagłe zmiany na tym dynamicznym rynku. Sieć działa na sprawdzonym i cenionym w branży systemie, który zapewnia stabilne działanie bez zagrożenia utraty danych transakcyjnych. 


PaydayMansion.com jest Programem Afilacyjnym pod Pożyczki dedykowanym zaproszonym Webmasterom. Firma koncentruje siły na zdobywaniu cennych informacji z rynku marketingu online i afiliacyjnego w celu identyfikacji innowacyjnych trendów i źródeł ruchu, tak aby jeszcze bardziej zmaksymalizować sposoby pozyskiwania potencjalnych klientów.  Wiedza z powyższych obszarów, która się poszerza z każdą nowinką z powyższych obszarów pozwala na obranie jak najlepszych kierunków działań w zakresie opracowywania odpowiednich narzędzi promocyjnych zwiększających sprzedaż.


LeadsMansion Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw dostarczających leady głównie dla sektora finansowego, telekomunikacyjnego oraz energetycznego. Operuje na rynkach Ameryki Północnej, Europy Zachodniej i Środkowej oraz Australii a Holding planuje wejście na rynki Ameryki Łacińskiej oraz wzmocnienie w Europie Środkowej. Partnerzy LeadsMansion  otrzymują unikalny,prosty i przejrzysty system sprzedaży leadów, który przekłada się na realizację ich celów strategicznych.


Loando.pl to nowoczesna porównywarka pożyczek pozabankowych, za pomocą dwóch wskaźników możemy w czasie rzeczywistym porównać oferty wielu pożyczek zarówno krótkoterminowych, jak i ratalnych. Portal prowadzi również 10 aktualnych rankingów mikropożyczek.


Payment Technology to spółka łącząca zaawansowaną technikę informatyczną, doświadczenie w bankowości do szybkiej i bezbłędnej realizacji płatności. Te dwa elementy wykorzystuje do budowy nowoczesnych narzędzi wspomagających rynek usług płatniczych. Spółka posiada wydajny i bezpieczny system informatyczny umożliwiający realizowanie wszelkich typów płatności, w tym przekazów płatniczych do ATM i Poczty Polskiej.


Ratka.pl działa na polskim rynku od lipca 2015, udziela pożyczek na raty, w których możemy wnioskować za pierwszym razem o 3400 zł i rozłożyć spłatę na okres do 24 miesięcy. Ubieganie się o pożyczkę na raty od Ratka.pl jest dostępne dla osób między 20 a 80 r.ż., ze stałym dochodem oraz legitymujących się brakiem negatywnych wpisów w biurach informacji gospodarczej. Ratka.pl jest pośrednikiem Aasa Polska -części skandynawskiej grupy finansowej Aasa Global. Pożyczka charakteryzuje się niskimi kosztami oraz malejącymi ratami. Ratka.pl prowadzi również blog o oszczędzaniu w codziennym życiu.


PozyczkaOK.pl obecna na polskim rynku od listopada 2015 roku oferuje pożyczki ratalne do 3000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy. Decyzja o rozpatrzeniu wniosku dociera do klienta telefonicznie lub w formie SMS’a. PozyczkaOK.pl daje pożyczkobiorcy możliwość wyboru jednej spośród trzech form wypłaty pożyczonych środków tj.: przelewu na konto, odbioru w placówce Poczty Polskiej lub w oddziale banku. Firma cechuje się prostymi i jasnymi zasadami udzielania pożyczek internetowych. PozyczkaOK.pl jest pośrednikiem SMS Invest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SMS Kredyt sp.j., jednej z najdłużej działających firm pożyczkowych w Polsce.


CRIF (dawniej Deltavista Services) to operator rozwiązań do zarządzania ryzykiem na bazie platformy DSPONE. Spółka w Polsce dysponuje doświadczonym zespołem kilkudziesięciu inżynierów i analityków danych. Dzięki temu oferuje pełną gamę nowoczesnych produktów i rozwiązań z zakresu optymalizacji procesów podejmowania decyzji kredytowych. Oferta Spółki umożliwia inteligentną identyfikację osób i firm oraz powiązań między nimi, integrację wszystkich znaczących źródeł danych, a także zastosowanie indywidualnych modeli oceny scoringowej oraz reguł wykrywających próby wyłudzenia. CRIF w Europie jest jednym z liderów rynku zarządzania informacją kredytową i gospodarczą.Pozyczkaportal.pl od lutego 2014 zajmuje się rynkiem pożyczek online. Jest największym portalem o tematyce pożyczek pozabankowych, opisując ponad 60 ofert. Na portalu można znaleźć aktualne rankingi, opinie, promocje, porównania,  porady oraz artykuły informacyjne.


 

Arena Tax Sp. z o.o. to licencjonowana spółka doradztwa podatkowego wspomagająca polskie firmy oraz spółki należące do międzynarodowych grup kapitałowych i działające w szczególności w sektorze usług finansowych. Arena Tax świadczy usługi doradztwa podatkowego m.in. na rzecz firm pożyczkowych, banków, zakładów ubezpieczeń, towarzystw funduszów inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych, domów maklerskich, spółek leasingowych, podmiotów zajmujących się zarządzaniem wierzytelnościami, jak i na rzecz innych podmiotów wykorzystujących nowoczesne technologie w oferowaniu usług finansowych (sektor fintech). Arena Tax posiada jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej zespół specjalistów, każdy z nich z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym dla sektora usług finansowych.Antareco Sp. z o.o. jest spółką świadczącą wysoko wyspecjalizowane usługi księgowe, kadrowo-płacowe, sprawozdawcze oraz doradcze dla branży finansowej, zarówno dla spółek polskich, jak i należących do dużych międzynarodowych grup kapitałowych. Antareco świadczy usługi na rzecz podmiotów z siedzibą w Polsce, a także dla podmiotów z siedzibą w innych krajach Unii Europejskiej oraz poza nią. Usługi Antareco są wykonywane zgodnie z najlepszą profesjonalną praktyką, świadczą je osoby posiadające szerokie kompetencje i wieloletnie doświadczenie branżowe. Poza usługami o charakterze bieżącym Antareco świadczy wiele usług o charakterze doraźnym i ad-hoc, elastycznie reagując na potrzeby klienta z szybko rozwijającego się sektora finansowego. W 2016 roku Antareco otwiera biura zagraniczne w Hiszpanii i Gruzji.


Kwartalnik Promeritum to pierwszy magazyn branży pożyczkowej, w którym redakcja publikuje liczne analizy, prognozy oraz podsumowania, a także najważniejsze informacje o postępach prac legislacyjnych, których celem jest nowelizacja kluczowych dla branży przepisów. Tytuł kierowany jest do osób pracujących w firmach pożyczkowych, bankach i innych przedsiębiorstwach rynku finansowego oraz do dziennikarzy i profesjonalistów, którzy zajmują się tematyką pozabankowego kredytu konsumenckiego. Magazyn dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej.


Credit-Check to platforma wymiany informacji pożyczkowej – rozwiązanie systemowe do poufnej i bezpiecznej wymiany informacji o wnioskach oraz pożyczkach. Z poziomu platformy dostępne są informacje o ponad 2,3 miliona pożyczkobiorców z ich pełną historią kredytową, sięgającą do trzech lat wstecz, co stanowi najbardziej kompletne i aktualne branżowe źródło danych.


Sowa Finansowa to porównywarka, umożliwiająca znalezienie najlepszej oferty szybkiej pożyczki. Zaawansowany algorytm porównawczy, pozwala na przeanalizowanie produktów firm pożyczkowych według różnych kryteriów. Sowa Finansowa to jednak nie tylko sama porównywarka, ale i źródło wiedzy na temat firm pożyczkowych w Polsce. W opisach ofert poszczególnych firm można znaleźć takie informacje jak m.in.: historia firmy, szczegółowe informacje o kosztach pożyczki oraz odnośniki do dokumentów stanowiących umowę pożyczki w danej firmie. Ponadto w Sowa Finansowa zbiera i publikuje opinie klientów o firmach pożyczkowych, a także tworzy rankingi najpopularniejszych pożyczkodawców. W serwisie można znaleźć również merytoryczne artykuły na temat rynku pożyczek w Polsce.