» Za nami pierwsza edycja E-Commerce Fintech Connect
/150 uczestników, 24 prelegentów, 2 debaty, 11 prezentacji oraz fire chat - w liczbach taka była pierwsza edycja E-Commerce Fintech Connect, konferencji dla branży finansowej i e-handlu, która odbyła się 3 marca 2021 roku. Jak podkreślają organizatorzy było to pierwsze tego rodzaju ekscytujące i merytoryczne wydarzenie zrealizowane online, przy wykorzystaniu profesjonalnego studia nagraniowego i multimedialnej platformy konferencyjnej.
Program E-Commerce Fintech Connect przyciągnął uwagę uczestników – nic dziwnego, bo w agendzie znalazły się aktualne tematy, w tym najgorętszy obecnie, czyli odroczone płatności (BNPL, buy now, pay later), a prelegenci oraz debatujący w szczerych i merytorycznych wystąpieniach dzielili się wiedzą i zwracali uwagę na kluczowe wyzwania, z którymi branża consumer finance i e-commerce będzie musiała się zmierzyć w tej dekadzie.
- E-Commerce Fintech Connect to przede wszystkim forward looking. Jaka będzie trzecia dekada XXI wieku? Okazuje się, że nie braknie wyzwań, ale za to czeka nas pełna profesjonalizacja usług. Wchodzące na rynek pokolenie Z nie wybacza błędów i oczekuje, że wszystko będzie na one-click. Podczas E-Commerce Fintech Connect prelegenci pokazali takie już istniejące rozwiązania, a dzięki rozgłosowi mogą spopularyzować swoje wizje i znaleźć partnerów w rozwoju – podsumowuje Łukasz Piechowiak prezes fundacji Lendtech – pomysłodawca i organizator E-Commerce Fintech Connect.
W trakcie E-Commerce Fintech Connect wystąpili przedstawiciele Revolut, Crif, Huawei, Smartney, Sephora, Przelewy24, ERIF BIG, BIK SA, Vivus Finance, PayPo, Twisto, Nethone, Symmetrical, Carsmile, Comtegra, Vayana, Citrix, Kontomatik i Orange Finanse.
Program konferencji podzielony został na dwa bloki. W pierwszym, skupiał się na synergiach pomiędzy e-commerce i fintech oraz rozwoju płatności odroczonych. Blok drugi to trendy w New Consumer Finance oraz technologiach wspierających – od cloud computingu, płatności w tle, po rozwiązania antyfraudowe. Nie zabrakło także tematów prawnych i regulacyjnych, a także prezentacji mentorskich.
Organizatorzy zapowiedzieli publikację raportu pokonferencyjnego, który zbierze kluczowe wątki i dane zaprezentowane podczas wydarzenia.
- Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani frekwencją, liczbą zaangażowanych partnerów i stroną organizacyjną. Zbieramy bardzo pozytywne recenzje z rynku, ale mamy też własne wnioski, jak formułę można jeszcze uatrakcyjnić. Chciałbym też serdecznie podziękować członkom Rady Programowej i prelegentom, którym zawdzięczamy kształt agendy, a więc serce konferencji – mówi Jarosław Ryba, prezes spółki European Fintech Forum i Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.
Organizatorzy już dziś deklarują, że konferencja będzie projektem cyklicznym. Inne nadchodzące wydarzenia organizowane przez Fundację i Związek to m.in. Polski Kongres Pożyczkowy we Wrocławiu i druga edycja Kongresu Lendtech w Warszawie. Więcej informacji na stronach www.pzip.pl oraz www.lendtech.pl.
Organizatorami wydarzenia były Fundacja Lendtech i European Fintech Forum, spółka zależna Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Rolę generalnego wykonawcy pełniła Projekt Akademia sp. z o.o.