Czy Polacy pożyczają pieniądze na wakacje?

37 proc. Polaków uważa, że e-pożyczka to dobre rozwiązanie na sfinansowanie wakacji[1]

Czerwiec to ostatni dzwonek, żeby zaplanować swój wymarzony wyjazd na wakacje. Co roku tysiące Polaków w pocie czoła przegląda oferty biur podróży i ogłoszenia w poszukiwaniu wakacyjnej destynacji. Często bywa jednak tak, że koszt planowanego urlopu może przewyższać nasze możliwości finansowe. Z badań ekspertów wynika, że42 proc. Polaków ma problem z całkowitym sfinansowaniem wyjazdu na wakacje[2], 44 proc. obawia się, że będzie to kosztowało więcej niż wcześniej zakładali[3], a blisko 20 proc. z powodu chwilowego braku gotówki rozważa całkowitą rezygnacje z wyjazdu na urlop[4]. Co zrobić w takiej sytuacji?

„Eksperci szacują, że już co 10 Polak skorzystał z chwilówki, a blisko 60 proc. deklaruje, że zrobi to ponownie[5]. Najważniejsze jest jednak to, że prawie 80 proc. pożyczek online jest spłacanych w terminie. Jest to wygodne, szybkie i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie w sytuacji kiedy cierpimy na chwilowy brak gotówki. Nie bez powodu 37 proc. respondentów zadeklarowało w naszym badaniu, że e-pożyczka to dobre rozwiązanie na sfinasowanie wakacyjnego wyjazdu. W okresie wakacyjnym często mamy możliwość, aby skorzystać z atrakcyjnych cenowo ofert last minute, jeżeli nie mamy wystarczających środków szybka pożyczka może być dla nas swego rodzaju kołem ratunkowym. Jeżeli chcemy mieć pewność, że ofertą na jaką się zdecydujemy jest najlepsza to warto skorzystać ze specjalistycznych porównywarek pożyczkowych, gdzie eksperci na bieżąca analizują dostępne na rynku produkty finansowe. Jednak zawsze decyzję o jakimkolwiek zobowiązaniu finansowym należy dokładnie przemyśleć, wziąć pod uwagę zbliżające się wydatki i domowy budżet, żeby uniknąć kłopotów ze spłatą rat” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Eksperci pozyczkaportal.pl i Aasapolska.pl szacują, że w okresie wakacyjnym ruch w branży pożyczkowej wzrośnie o blisko 16 proc. Ponad 26 proc. respondentów deklaruje, że za dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci szybkiej pożyczki planuje wyjechać na zagraniczne wakacje[6], a 81 proc. pożyczek zaciągniętych na cele wakacyjne jest spłacanych w terminie[7].

W tym sezonie pojawi się wiele ofert last minute w kuszących cenach. Najwięcej zyskają klienci, którzy podejmą szybkie decyzje dzięki łatwemu dostępowi do dodatkowych środków finansowych” – dodaje Bartłomiej Ciastek, Marketing Manager Aasa Polska.

Polacy deklarują, że najchętniej podróżują po Starym Kontynencie (52 proc.) i Polsce (40 proc.). Ok. 8 proc. polskich turystów wybiera wakacje poza Europą - to  młode i dynamiczne osoby pomiędzy 25. a 34. rokiem życia[8]. Ponad 40 proc. respondentów na urlop wyjeżdża co roku, 21 proc. co 6 miesięcy, natomiast 4 proc. nie opuszcza Polski w celach turystycznych[9]. Co trzeci Polak korzysta z biur podróży, a blisko 70 proc. planuje wyjazd indywidualnie[10]. Aż 76 proc. Polaków wyjazd na wakacje planuje z blisko 3 miesięcznym wyprzedzeniem[11].

 

[1] Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska.

[2] Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska.

[3] ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct.

[4] Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska.

[5] "Postawy Polaków wobec oszczędzania"

[6] Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska.

[7] Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska.

[8] ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct.

[9] ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct.

[10] ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct.

[11] ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct.

 

Czy Polacy pożyczają pieniądze na wakacje?