» Konferencja: Zaawansowana analityka dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw

Już 18 września w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się konferencja The 6th workshop and data science. Wydarzenie skupia się na analityce dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Informacje i dane to ropa XXI wieku. Wykorzystywane są w praktycznie każdym obszarze działalności ekonomicznej człowieka. Współczesna technologia otworzyła przed przedsiębiorcami możliwość łatwego gromadzenia i przekazywania informacji. Jednak samo zbieranie danych nie przyniesie żadnych korzyści, jeśli firmy nie będą potrafiły ich poprawnie przeanalizować. 

Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce są fundamentem rozwoju gospodarczego. Często rozumieją jaki potencjał tkwi w danych, ale brak poprawnej analityki sprawia, że jest on wykorzystywany nieefektywnie lub wcale. 

- W dzisiejszych czasach sektor małych i średnich przedsiębiorstw potrzebuje wykorzystania zaawansowanych narzędzi analitycznych w celu budowy długofalowej przewagi konkurencyjnej. Do tej pory tego typu narzędzia dostępne były wyłączenie dla dużych korporacji i przedsiębiorstw. Podstawowe bariery w ich rozpowszechnieniu wśród MIŚP to moim zdaniem niska świadomość korzyści jakie mogą przynieść organizacji. Kolejne to koszty i czas wdrożenia, który często jest zbyt długi. Podczas konferencji „Zaawansowana Analityka dla Sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw” spróbujemy przełamać powyższe bariery i rozpropagować narzędzia, które mogą wnieść dużą wartość dla całego sektora – mówi Serhij Fuks z AMA Institute. 

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane metody oraz rozwiązania z wykorzystaniem realnych przykładów, które mogą być powszechnie dostępne dla każdej firmy, która chce budować swoja pozycję rynkową w oparciu o nowoczesne metody, tak wszechobecne w dzisiejszej erze Big Data XXI wieku. 

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych jest patronem wydarzenia. Udział w konferencji jest 

bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie wydarzenia: https://www.sas.com/pl_pl/events/2018/aa-ds/register.html