» Nethone i ERIF łączą siły

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej oraz Nethone połączyły siły i wspólnie opracowały ofertę produktową, która zrewolucjonizuje system wymiany informacji i oceny ryzyka klienta online. ERIF to the power of Nethone to rozwiązanie bazujące na zaawanasowanej technologii Nethone opartej na głębokim profilowaniu użytkowników, uczeniu maszynowym i dogłębnej wiedzy na temat kondycji finansowej i zachowań płatniczych konsumentów.

Na początku kwietnia, w trakcie corocznego Forum ERIF, firmy Nethone i ERIF BIG ogłosiły nawiązanie partnerstwa technologicznego w obszarze zabezpieczenia biznesu prowadzonego w sieci i opartego o przetwarzanie dużej ilości danych. Współpraca ogłoszona w czasie kwietniowego wydarzenia zaowocowała stworzeniem wspólnego produktu - ERIF to the power of Nethone, wpływającego na jakość oraz bezpieczeństwo systemu wymiany informacji i oceny ryzyka klienta.

Rozwiązanie ERIF to the power of Nethone działa online i wydaje rekomendacje dotyczące użytkownika składającego wniosek w czasie rzeczywistym. Gdy ERIF dostarcza rzetelną i kompleksową informację o wiarygodności płatniczej konsumentów, Nethone wzbogaca ten kontekst o ponad pięć tysięcy punktów danych wyczerpujących perspektywę “tu i teraz” w kanałach internetowych, umożliwiając skuteczną ochronę antyfraudową, dokonywanie oceny poziomu zaufania w stosunku do użytkowników odwiedzających stronę klienta, identyfikację urządzeń, atrybucję oraz pomoc w ocenie ryzyka. Dzięki temu ERIF to the power of Nethone jest w stanie zagwarantować zwiększenie trafności podejmowanych decyzji kredytowych, a także poprawę wydajności oraz większą kontrolę nad kosztami i rentownością transakcji online. Ponadto narzędzie umożliwia odrzucanie oszustów i użytkowników o niskiej zdolności kredytowej już na wczesnym etapie procesu weryfikacji.

Nethone to powstała w 2016 roku spółka technologiczna, która od początku swojej działalności jest skoncentrowana na zwalczaniu oszustw w transakcjach online. Działa globalnie, obsługując duże podmioty z branży turystycznej i e-commerce, takie jak działającą w blisko 30 krajach grupę eSky, największe brazylijskie linie lotnicze Azul czy Polskie Linie Lotnicze LOT. Od początku 2018 roku aktywnie współpracuje
z sektorem finansowym, w tym Grupą ING. Wspiera także wiodące instytucje pożyczkowe w Polsce i za granicą.

ERIF BIG od 2007 roku oferuje dostęp do kompleksowej, funkcjonalnej platformy wymiany wielobranżowej informacji gospodarczej z całego rynku. Dane dotyczą w zdecydowanej większości zobowiązań konsumenckich. ERIF BIG świadczy usługi dla największych instytucji i przedsiębiorstw w Polsce, w tym z sektora finansowego (banki, pozabankowe instytucje pożyczkowe, ubezpieczyciele, leasing, faktoring) oraz pozafinansowego (branża telekomunikacyjna, dostawcy telewizji cyfrowej i internetu). Obsługuje rynek wierzytelności wtórnych oraz sektor samorządowy. Dzięki danym i rozwiązaniom ERIF BIG możliwa jest skuteczna ocena wiarygodności płatniczej klienta, ograniczanie ryzyka kredytowego oraz zwiększanie skuteczności procesu odzyskiwania wierzytelności. ERIF BIG SA oferuje pełne partnerom wsparcie na każdym etapie współpracy.

Połączenie wartości informacyjnej danych historycznych ERIF oraz dogłębnego zrozumienia użytkownika "tu i teraz" dzięki profilowaniu Nethone to oferta, która pozwoli wielu polskim biznesom działającym online jeszcze szybciej się rozwijać - wyjaśnia Hubert Rachwalski, prezes zarządu Nethone.

Jesteśmy przekonani, że takiej usługi brakowało na rynku. Połączenie w jednej usłudze technologicznej dwóch kategorii danych - danych gospodarczych oraz danych dotyczących wykonywanej w sieci transakcji przez klienta aplikującego o produkt finansowy zwiększy efektywność procesów oceny i onboardingu klientów dla naszych partnerów - mówi Edyta Szymczak, prezes zarządu ERIF BIG S.A. Niezaprzeczalną wartością dodaną są ułatwienia i oszczędności implementacyjne tej połączonej usługi. Stawiamy na nową jakość i tworzymy nową wartość informacyjną na rynku wymiany danych.

Źródło: Komunikat prasowy