Jak Polacy pożyczają w święta wielkanocne?

Eksperci pozyczkaportal.pl sprawdzili jak wygląda rynek pożyczek w okresie świątecznym.

 

Święta Wielkanocne są jak co roku dla większości firm czasem wytężonej pracy. Rośnie liczba dokonywanych transakcji, zakupów, przesyłek czy usług. Nie inaczej jest także na rynku pożyczek i w branży FinTech. Z roku na rok coraz więcej z nas decyduje się na wypełnienie przedświątecznego wniosku pożyczkowego. Eksperci szacują, że zainteresowanie pożyczkami wzrasta o 28 proc.,  liczba nowych klientów o 14 proc., a średnia wartość pożyczki o 17 proc.

„Specyfika branży pożyczek online w zasadzie niczym nie rożni się od e-handlu. Obydwa segmenty rządzą się takimi bardzo podobnymi prawami. W okresie przedświątecznym ruch w na stronach sklepów internetowych jest kilkukrotnie zwiększony. Przekłada się to także na większy ruch w branży FinTech, co nie powinno nikogo dziwić. Polacy robią dużo zakupów na święta, a przecież nie zawsze spina nam się budżet. Stąd rosnąca popularność pożyczek online, które są bezpieczne, a gotówkę można mieć na koncie już w 15 minut” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Z badania ekspertów wynika, że przed świętami wielkanocnymi wśród pożyczkobiorców było 55 proc. mężczyzn, z kolei średni wiek pożyczkobiorcy to 35 lat. Blisko 30 proc. wszystkich pożyczek online w czasie zostało zaciągniętych za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet. Wyraźnie pokazuje to, że klientami firm z branży FinTech są osoby głównie młode, dynamiczne i w pełni świadome technologicznie. Jak bezpiecznie skorzystać z pożyczki online?

„Pamiętajmy, aby przede wszystkim czytać umowy, które podpisujemy. Firmy udzielające pożyczek online, na swoich stronach internetowych umieszczają wzory takich umów, tak więc jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji możemy zapoznać się z jej warunkami. Ważne jest także to, aby porównywać oferty poszczególnych pożyczek na specjalistycznych serwisach i portalach. Pozwoli to uniknąć rozczarowań i skorzystać z porad ekspertów w razie jakichkolwiek wątpliwości” – dodaje Bartłomiej Pataląg, ekspert Netcredit.

Ponad 90 proc. Polaków obchodzi święta wielkanocne, a blisko 70 proc. spędza ten czas w gronie najbliższych i rodziny[1]. Prawie 42 proc. badanych Polaków w okresie wielkanocnych jest nastawionych na odpoczynek[2]. Bezpieczeństwo finansowe i świadomość tego, że wszystko udało się nam zorganizować i kupić tak jak planowaliśmy na pewno w tym pomoże. 

[1] SW Research

[2] SW Research