» Wielkanocne pożyczki Polaków

Każdego roku przed Świętami Wielkiej Nocy pożyczkodawcy odnotowują zwiększone zainteresowanie swoimi produktami. Wielu konsumentów decyduje się w tym okresie na zaciągnięcie pożyczki z różnych powodów, najczęściej są to świąteczne zakupy, chęć zorganizowania wykwintnych Świąt lub rodzinny wyjazd. Na podstawie obserwacji naszych klientów zauważyliśmy, że co roku liczba wniosków pożyczkowych w okresie przedświątecznym wzrasta, w tym roku o 28%.

Wzrost zainteresowania pożyczkami zaczyna się już na około miesiąc przed terminem Świąt Wielkiej Nocy, największe odnotowywane jest jednak w ostatnim z przedświątecznych tygodni. Zauważyliśmy również, że przed tegoroczną Wielkanocą zwiększyła się o 14% liczba nowych klientów. Analizując profile osób zaciągających pożyczki w tym okresie, udało się nam ustalić średnią wieku pożyczkobiorcy, która wynosi 35 lat oraz podział ze względu na płeć. Nasi klienci to w 55% mężczyźni, zaś 45% stanowią kobiety. Co ciekawe, aż 30% z nich zaciągnęło pożyczkę za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet.

Z przeprowadzonej pośród naszych klientów ankiety wynika, że Wielkanoc jest dla Polaków przede wszystkim świętem rodzinnym oraz przeżyciem duchowym, tylko 13%  ankietowanych traktuje je jako możliwość odpoczynku. Pewnie dlatego aż 66 % pożyczkobiorców spędzi święta w domu. Dowiedzieliśmy się także, że Polacy na przygotowanie świąt wydadzą średnio 400 zł.

Decydując się na wzięcie pożyczki należy pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z warunkami umowy pożyczkowej, całkowitym kosztem pożyczki oraz terminem spłaty. Dobrym rozwiązaniem jest również lektura opinii na temat instytucji pożyczkowej, do której wysyłamy wniosek na forach internetowych lub zapytanie znajomych, czy korzystali z usług danej firmy oraz czy ją polecają. Na rynku pożyczek pozabankowych niektóre firmy mają specjalne promocje dla klientów, którzy zadowoleni z ich usług zdecydują się polecić je znajomemu.

Dokładna analiza swoich potrzeb, ale przede wszystkim możliwości spłaty jest w stanie uchronić konsumenta przed popadnięciem w tak zwaną spiralę zadłużenia. Przy wyborze pożyczkodawcy należy pamiętać, że nie zawsze najbardziej promowane firmy mają najkorzystniejszą ofertę dla zaciągającego pożyczkę. Aby wybrać tę właściwą należy odwiedzić serwisy internetowe firm pożyczkowych oraz porównać ich oferty na wiarygodnych stronach porównywarek pożyczkowych. Wyedukowany pożyczkobiorca to również wartość dodana dla instytucji pożyczkowej, która pożycza pieniądze z własnego kapitału oraz której zależy na tym aby pożyczka była spłacona w terminie.

Biuro Prasowe VIASMS