59 proc. pożyczkobiorców po 40. roku życia wybiera internetowe firmy pożyczkowe

Ponad 87 proc. pożyczkobiorców powyżej 40. roku życia terminowo spłaca zaciągnięte zobowiązania finansowe. Stanowią oni mniej niż 1/3 klientów internetowych instytucji pożyczkowych. Klienci w tej grupie wiekowej mają o 51 proc. wyższą zdolność kredytową niż osoby z pokolenia Y. 59 proc. z nich przy wyborze pożyczki korzysta z kanału online - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Ratka.pl.

Polacy powyżej 40. roku życia najczęściej pożyczają na: wakacje, remont i na utrzymanie dzieci. Z badania przeprowadzonego przez Ratka.pl wynika również, że 56 proc. pożyczkobiorców po spłaceniu pierwszego zobowiązania, w przyszłości zaciąga pożyczkę po raz kolejny. Wśród klientów w tej grupie wiekowej występuje nieznaczna przewaga mężczyzn, którzy stanowią 51 proc. pożyczkobiorców.

Klienci po 40. roku życia doceniają m.in. szeroki dostęp do produktów pożyczkowych, który umożliwia im zaciągnięcie mikro-kredytu szybko i bez zbędnej biurokracji.

- Warto zaznaczyć, że osoby "po 40-tce" mają bardzo dokładnie sprecyzowane potrzeby. Bardzo często chodzi tu o pieniądze na dokończenie remontu, albo utrzymanie swoich najbliższych. Czasem korzystają z możliwości finansowania podróży. Istotne jest to, że większość z nich sumiennie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Pozwala im to na ponowne korzystanie z usług finansowych, które odpowiadają ich realnym wymaganiom – dodaje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

Ponad 61 proc. pożyczkobiorców powyżej 40. roku życia zamieszkuje obszary wiejskie. Możliwość zaciągnięcia mikro-pożyczki za pośrednictwem Internetu w mniej zurbanizowanych obszarach dodatkowo zyskuje na atrakcyjności, ponieważ z reguły nie ma tam stacjonarnych punktów instytucji pożyczkowych.

Źródło: Centrum Prasowe PAP