» Polski Związek Instytucji Pożyczkowych patronem II edycji konferencji LendingUP! w Pradze

cover pro pzip 150.jpg

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych objął patronatem instytucjonalnym drugą edycję międzynarodowej konferencji LendingUP! organizowanej przez evolynx, która odbędzie się 7-8 marca w Grandior Hotel Prague w Pradze.

LendingUP! to międzynarodowa konferencja przeznaczona dla przedstawicieli banków i fintechów pożyczkowych. W trakcie konferencji poruszane będą tematy dotyczące rynku kredytów konsumpcyjnych, digitalizacji procesu zarządzania ryzykiem kredytowym, nowych kanałów pozyskiwania klientów oraz przyszłości sektora digital lending w kontekście wdrożenia postanowień dyrektywy PSD2.

Konferencja będzie podzielona na 4 sesje:

  • prognozy obszaru rozwoju sektora pożyczkowego,

  • nowe rozwiązania w procesie udzielania pożyczek,

  • przeciwdziałanie inkluzji finansowej na rynku kredytowym,

  • finansowanie nowej cyfrowej gospodarki.

W konferencji udział wezmą przedstawiciele banków, fintechów pożyczkowych i firm technologicznych z całej Europy. W programie konferencji położono nacisk na podsumowanie wcześniejszych prognoz dotyczących rozwoju sektora pożyczkowego. Okazuje się, że zarówno sektor bankowy, jak i tradycyjni pozabankowi pożyczkodawcy, skutecznie implementują nowe rozwiązania fintech, co umożliwia im lepsze adresowanie usług dla coraz bardziej wymagających klientów.

Z drugiej strony, jednym z trendów wśród wielu europejskich pozabankowych fintechów lendingowych jest ubieganie się o licencje bankowe. Czy pragmatyzm zastępuje idealizm? Paneliści i uczestnicy LendingUP! postarają się udzielić odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Dla Członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych przewidziany jest rabat w wysokości 30%. PZIP po raz drugi z rzędu objął LendingUP! patronatem instytucjonalnym. W związku z tym wszyscy członkowie mogą zarejestrować się na wyjątkowych preferencyjnych warunkach z 30% zniżką. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zniżka obowiązuje tylko do 21 grudnia 2018 roku.