» MyBucks, członek Związku, nagrodzony w prestiżowym CEE Capital Markets & FinTech Awards

12 września 2018 roku podczas dorocznej Gali zwycięzców CEE Capital Markets & FinTech Awards zostały ogłoszone wyniki IV edycji tego międzynarodowego konkursu. Spółka MyBucks, członek Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, wygrała nagrodę główną w kategorii „Lending”. Obok MyBucks, w innych kategoriach zwyciężyły tak znakomite marki jak PKO BP, CCC, Cyfrowy Polsat, Brand24 czy Revolut.

cee_capital_markets_fintech_awards_2018.jpg

CEE Capital Markets & FinTech Awards wyróżnia najlepsze spółki publiczne notowane w Europie Środkowo-Wschodniej i szybko rozwijające się spółki łączące usługi finansowe z sektorem technologii. O najwyższe nagrody w 19 kategoriach rywalizowały 84 firmy nominowane z Polski, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Czech, Litwy, Łotwy i Estonii.

W jury zasiedli znamienici przedstawiciele sektora bankowego, maklerzy inwestycyjni, zarządzający funduszami, a także reprezentanci 5 giełd z regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz inwestorzy VC ze stowarzyszeń działających na rynkach kapitałowych CEE.

- Jesteśmy dumni z docenienia naszego wkładu w szerzenie inkluzji finansowej i pozytywnego wpływu na życie tych, którzy do tej pory byli ignorowani przez tradycyjne instytucje finansowe. Dzięki technologii oraz użyciu mechanizmów sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie dotrzeć do najbardziej odległych regionów świata, bez konieczności inwestowania w drogą infrastrukturę – wedle podejścia from bricks to clicks. Tym samym umożliwiamy naszym klientom dostęp do świata finansów oraz pomagamy im zbudować pozytywną historię kredytową - mówi Michał Gębała, managing director GetBucks Poland, polskiej spółki z grupy MyBucks.

MyBucks to notowany na giełdzie we Frankfurcie podmiot FinTech, prowadzący działalność na 3 kontynentach: w Afryce, Europie oraz Australii. Grupa prowadzi działalność przede wszystkim w obszarze consumer finance, lecz w swoim portfelu posiada także banki, w których dokonuje cyfrowej rewolucji. Firma jako pierwsza na świecie otworzyła placówkę bankową w obozie dla uchodźców, w jednym z najbiedniejszych krajów na świecie -Malawii. W Polsce MyBucks działa pod marką GetBucks.

We wrześniu 2017 roku MyBucks został także nagrodzony jako „The Best Financial Inclusion Company” na European FinTech Awards w Brukseli.

Nagrody CEE Capital Markets zostały rozdane już po raz czwarty. Pierwszy raz nagrodzono rozwiązania z obszaru fintech. Celem CEE Capital Markets & Fintech Awards jest zwrócenie uwagi globalnych inwestorów na dynamicznie rozwijające się firmy, gospodarkę i innowacje regionu Europy Środkowo-Wschodniej.