PROMERITUM – kwartalnik pozabankowego sektora pożyczkowego

Z początkiem lutego zadebiutował PROMERITUM – magazyn poświęcony branży pożyczek pozabankowych. Kwartalnik PROMERITUM to przede wszystkim liczne analizy, prognozy oraz podsumowania, a także najważniejsze informacje o postępach prac legislacyjnych, których celem jest nowelizacja kluczowych dla branży przepisów. W pierwszym numerze można zapoznać się z pożyczkowym rachunkiem sumienia, trendami panującymi w branży oraz dowiedzieć się, który bank jako pierwszy udziela „chwilówek”. 

Firmy pożyczkowe są w fazie dynamicznego rozwoju, jednak ostatnie kwartały to okres, w którym uwaga większości firm, oprócz działalności operacyjnej, skupiała się na planowanych zmianach prawa. Te dwa, podstawowe aspekty stały się argumentem, dla inicjatywy jaką jest PROMERITUM – pisma branżowego, którego zadaniem jest ukazanie pełnego obrazu rynku.

Misją Magazynu jest stworzenie platformy do swobodnej wymiany zdań wewnątrz branży. Promeritum skierowane jest do kadry menedżerskiej i pracowników firm pożyczkowych, przedstawicieli sektorów powiązanych z biznesem pożyczkowym, finansistów i analityków badających ten rynek oraz wszystkich innych zainteresowanych jego rozwojem. 

Pomysłodawcy projektu podkreślają, ze są otwarci na zaangażowanie w tworzenie Magazynu pozostałych przedstawicieli branży, bowiem wymiana informacji i poglądów wpłynie na możliwie najpełniejsze jej zaprezentowanie.

Na łamach PROMERITUM zamierzamy  pisać otwarcie i obiektywnie o faktach i w ten sposób przedstawiać prawdziwe oblicze rynku pożyczek pozabankowych. Poza analizami, prognozami oraz raportami chcemy przedstawić kierunek w jakim zmierza rynek, nowe trendy które coraz częściej się na nim pojawiają, planowane projekty, jak również trudności, z jakimi zmaga się branża. Stałe miejsce w Magazynie zajmie rubryka podsumowująca najważniejsze wydarzenia minionego kwartału – mówi Romuald Gnitecki redaktor naczelny PROMERITUM.

Kwartalnik PROMERITUM dystrybuowany jest bezpłatnie w wersji papierowej oraz w formie e-wydania. Osoby zainteresowane lekturą Magazynu mogą pobrać go za pomocą strony http://zfp.org.pl/promeritum/